Enter your keyword

מקוריות העבודה

עבודות אקדמיות וסמינריונים הם ייחודיים בהתאמה אישית לכל סטודנט. כאשר מגיעה דרישה להגשה של סמינריון יחד איתו מופיעות דרישות המרצה המפרטות את הנדרש. בין הדרישות מופיע היקף עמודים שדורש המרצה. בכך יש לציין כי רוב המרצים יעדיפו עבודות קצרות יותר מאשר ארוכות כי זה מקל עליהם בתהליך הבדיקה. מנגד חשוב להכיר את המרצה העומד מולך אם יש לו העדפה בעבודה ארוכה או קצרה. בעיקרון אם המרצה מעריך בין 25 ל-30 עמ’ עדיפות היא לקצר את העבודה ל-25 עמ’ ולסכם את החומר בצורה מתומצת יותר. מנגד יש מרצים מחפשים השקעה ו-30 עמ’ ואף יותר יספקו אותם. כאמור כל מרצה וכל עבודה אקדמית לפי דרישתה.

פרמטר נוסף לייחודיות של העבודה היא כמובן הנושא הנבחר של הסמינריון. פעמים רבות הנושא הוא אחיד עבור כל הסטודנטים המגישים. מנגד יש פעמים שבתוך הנושא הרחב כל סטודנט וסטודנט נדרש לבחור את המקרה מבחן למיקוד ולאשרו מראש עם המרצה. לעיתים המרצה מפרסם רשימת נושאים אופציונאליים לבחירה, ופעמים אחרות מאפשר לסטודנטים אפשרות בחירה בנושא המעניין אותו באופן אישי. לרוב סמינריונים אלו יוצאים הטובים ביותר מאחר ונקודת המוצא שלהם הוא עניין הכותב.

היבט נוסף שמשנה את פנים העבודה ומייחד אותה מעבודות אחרות שנכתבות הוא סילבוס הקורס. כל קורס נלמד מכיל סילבוס ובו רשימת מאמרים מומלצים ומקורות לקריאה לקורס. סילבוס יכול לסייע בבחירת נושא העבודה, במיקוד במאמרים שירכבו את העבודה או בהפניה לתחומי הרחבה. מנגד יש לציין כי פעמים רבות הנסיבות מראות שאין קשר בין סילבוס הקורס הנלמד לבין העבודה עצמה. הסילבוס לרוב מסייע כאשר הוא מכיל הפנייה למאמרים אקדמיים שבהם יש תיאוריות בסיס הנדרשות להגשה בעבודה. לדוגמה אם הנושא של הקורס הוא אינטרנט וביטחון ובחרנו לעסוק בנושא של האינטרנט לנושא של הביטחון לא נמצא עניין באותם מאמרים המפנים לנושא בסילבוס. חשוב לברר את שם המאמר בכדי לא נשקיע בו זמן מיותר בקריאה אם אין בו צורך בעבודה עצמה.
בהתאם לסילבוס שהוזכר ובהתאם לנושא עצמו שבו מתמקד הסמינריון יש למקד את מאמרי העבודה. האיתור של המאמרים הוא עבודה בפני עצמה, שצריך לעבור שלבי קריאה, כתיבה ועריכה –רק עבור הרלוונטי לעבודת הסמינריון.

לפי כל המוזכר לעיל ברור כי כל עבודה צריכה להיכתב בפני עצמה ולהיות מותאמת לדרישות המרצה ולתחום הנבחר ע”י הסטודנט. הבעתיות עולה כאשר פונים אל אתרי תוכן שמוכרים עבודות מוכנות ואלו מוגשות שוב ושוב בכל רחבי האקדמיה בארץ. סטודנט הבוחר בדרך הקהל והזולה הזו מסתכן בפסילת עבודה או פסילת תואר, הרחקה מהאקדמיה או פסילת קורס. את העבודות מסוגן קל לאתר עבור הסטודנט ובאותו אופן קל למרצה לאתר אותם בעת הבדיקה. הסמינריונים הזולים הללו נמצאים באינטרנט זמינים להזמנה בעבור תשלום פעוט והם מספקים פתרון זול ונוח אך מסוכן מאין כמהו עבור הסטודנט.
בפנייה אל גוף כמו סופר אקדמיה- העבודה ודרישותיה עבורות בדיקה של צוות מקצועי שמאשר מראש כי התכנים וזמינות החומרים הם משהו זמין לכדי כתיבה. הדגש היא על כתיבה אישית ומקורית המתואמת כמו כפפה ללקוח. במצב כזה רמת הסיכון עבור הסטודנט היא מינימלית, מאחר ומדובר בעבודה שלא קיימת בשום מקום אחר.

בעיה נוספת כאשר כותבים עבודה הוא לשים לב לשימוש במקורות שקיימים, ולהקפיד לא לבצע העתקה. הכתיבה ויש לעמוד על כך- צריכה להיות אישית בלבד. הפעולה הפשוטה החוסכת זמן של העתק הדבק, גם אם לא מתוך עבודה אחרת אלא מתוך תוכן אקדמי, עלולה להיות מסוכנת מאוד עבור סטודנט מאחר ושוב החומר זמין באינטרנט. מרצה שמגלה עבודה שתכניה אינם כתובים בצורה מקורית, אלא מועתקים יכול לפעול במספר דרכים שאינן נעימות עבור הסטודנט. כמו פסילת עבודה, פנייה לוועדת משמעת, או פסילת קורס. במקרים החמורים יותר המשמעות היא הרחקה מהאקדמיה.

כך או כך אין בכך מצב רצוי. המטרה של סופר אקדמיה בטיפול בלקוח הוא שלמות המוצר והבטחת לקוח מרצה, חוזר וממליץ. לכן כל עבודה באשר היא לפני יציאתה אל הלקוח עוברת תהליך של בדיקה עם צוות בודק,  ע”י מחלקה המכונה “צוות בקרת איכות. הצוות בודק את מקוריות העבודה, את התאמת המקורות שהיו בשימוש לעבודה עצמה, כמו כן נבדק העתקות מגוגל. כל דבר כזה במידה ומאותר חלילה מביא לפסילת העבודה ולהחזרת אל הכותב המבצע. המטרה היא הבטחת תוצר גבוהה עבור הלקוח לפני קבלתו וציון טוב יותר במידת האפשר. כותב שנמצא מעתיק או עובד בצורה שאינה ישירה מוצא את עצמו מחוץ למסגרת של סופר אקדמיה, זאת בכדי לשמור על שמנו הטוב.  אין זה סוד שלקוח שיהיה מרוצה ישוב לגבי עבודות נוספות שיש לו במהלך התואר, וימליץ לחבריו לספסל הלימודים על שירות הסיוע של סופר אקדמיה. כאן מבחינת סופר אקדמיה תמונה ההצלחה האמתית ולכן זה אינטרס משותף לשמירה על איכות העבודה